



Jindal Mild Steel I Beam
Bengaluru
₹ 54/Kg
| Grade | IS 2062 E250 |
| Brand | Jindal (JSPL) |
| Length | 6 m |
| Material | Mild Steel |
| Weight (per meter) | 25.4 kg/m |
| Thickness | 5 mm |
| Shape | I |
| Section | ISMB 200 |
| Availability | In Stock |
Tubes And Steel Co.
GST- 29**********1Z8TrustSEAL Mobile E-Mail 15 yrs
★★★★★★★★★★
3.2 (18)82% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2010
- GST
- 29**********1Z8
Established in year 1969, "Tubes And Steel Co" is a Wholesaler and Trader of high quality FRP Roofing Sheet, GFRP Rebar, MS Pipe, Mild Steel Angle, Galvanized Pipe, Surya Prakash MS Pipe, TMT Bar, etc. These products are manufactured from high-quality material that is procured from well-known vendors. The offered products can be customized as per the specification provided by our customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mo. Farukh (Director), whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.









