

Kanvee Solar Power Conditioning Unit
₹ 6,20,000
| Max Supported Panel Power | 1kW |
| Brand | Kanvee |
| Model | KA 400CI 1GBT |
| Grid Type | Off Grid |
| Input Voltage | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50Hz |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Firozabad |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- May 2021
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- July 2019
- GST
- 09**********1ZJ
Established in the Year 2021 at Firozabad,(Uttar Pradesh,India), we "Hem Hem Technologies Private Limited"Engaged as Manufacturer,Wholesaler and Retailer Of Solar Street Light,Solar Power Conditioning Units,Oxygen Control Panel more.








