Since your desired product is out of stock
Here are some premium alternatives that might interest you
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Kidicare Drops (Multi Vitamin drops), 30 ml
₹ 96/BottleCurrently out of Stock
Mumbai
Amari Trade Alliance LLP
GST- 27ABRFA3142R1ZT
TrustSEAL Mobile E-Mail
3 yrs
★★★★★★★★★★
4.4 (48)53% Response Rate
| Form | Drops |
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Box |
Out of Stock
This product is currently unavailable
Submit Your Requirement
Find related categories near Mumbai
Product Specification
| Form | Drops |
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 12 Months |
| Strength | 30ml |
| Prescription Required | Yes |
| Salt | Multivitamin |
| Generic Name | Kidicare Drops |
| Dose/Strength (ex mg or ml) | 30ml |
| Country of Origin | Made in India |
Product Description
Kidicare Drops is a nutritional Supplement for children containing multivitamins and multiminerals that improve overall health and wellness. Kidicare drops are natural substances required by the body to grow and develop.
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- 31-03-2020
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Jan 2023
- GST
- 27ABRFA3142R1ZT
- Import Export Code (IEC)
- ABRFA*****
Established in Year 2015, “AMARI TRADE ALLIANCE LLP” is Wholesaler , Retailer And Trader of Pharmaceutical Injections, Pharmaceuticals Tablet And Anti Cancer Injection etc





