

Product Brochure
Steel Cemetitious Laminated Panel False Flooring, Top finish: HPL laminate, Panel size: 600x600 mm
₹ 350/sq ft
| Panel size | 600x600 mm |
| Panel material | Steel cement |
| Size | 600x600mm |
| Top finish | HPL laminate |
| Material | Steel Cemetitious |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | High Pressure Laminate |
| Usage/Application | Control room |
| Thickness | 35mm |
| Color | White |
| Features | Fire Resistance |
| Surface Treatment | Epoxy Coated |
| Grid Size | 600x600 |
| Application | Server Room,Data Centers,Hub Room |
| Mounted | Floor |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | "स्टील सीमेंटिटियस लेमिनेटेड पैनल फॉल्स फ्लोरिंग, टॉप फिनिश: एचपीएल लैमिनेट, पैनल साइज: 600x600 मिमी" |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image







About the Company
- GST Registration Date
- May 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2010
- GST
- 27**********1ZU
- Import Export Code (IEC)
- *******33B








