



Lenovo E14 Gen 6 21M7S0T100 Laptop
Gurugram
₹ 91,900
| Series | ThinkPad |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 16 GB |
| Screen Size | 14 inch |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Model | E14 |
| Part Number | 21M7S0T100 |
| Dimension | 18.59mm x 313mm x 219.3mm (H x W x D) |
| Weight | 4kg |
| Brand | Lenovo |
| Battery | 57 Whr |
| Availability | In Stock |
JP Infotech
GST- 06**********1ZR Mobile E-Mail 3 Months
70% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Gurugram |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2025
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- IndiaMART Member Since
- Dec 2025
- GST
- 06**********1ZR
Jp Infotech Strives To Be Your Trusted Partner In Technology. With A Focus On Delivering Quality Products, We Offer The Latest Laptops, Accessories, And Network Devices, Always Ensuring Reliability, Performance, And Customer Satisfaction. To Deliver Smart, Affordable, And Scalable It Integration Solutions That Simplify Technology And Empower People. We Constantly Strive To Innovate, Adapt, And Improve, Ensuring That Our Products And Services Remain At The Cutting Edge Of The Tech Industry


