






Lenovo Mobile Workstation P16v Gen1
New Delhi
₹ 2,08,500
| Series | Thinkpad |
| RAM | 32 GB |
| Processor | Core i7 |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Processor Type | i7 |
| Operating System | Win 11 pro |
| Brand | Lenovo |
| Hard Drive Capacity | 1TB SSD |
| Screen Size | 16" |
| Model Name/Number | Lenovo New - P16v Gen1 |
| Graphic Card | / NVIDIA RTXA2000 8GB |
| Warranty | 3 Years |
| Usage/Application | Business Use |
| Form Factor | Laptop |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | लेनोवो मोबाइल वर्कस्टेशन P16v Gen1 |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Feb 2011
- GST
- 07**********1ZG
- Import Export Code (IEC)
- *******631
Established in 1999, Enfotech is one of the renowned organizations, immensely indulged in trading, importing, exporting and manufacturing an extensive range of products such as Laptop Computers, Power Bank, Desktop Computers and many more. Our offered products are broadly well-liked by our patrons for their sturdy design, top performance, fine finishing, nominal prices and longer operational life. These presented products are developed using the performance tested component, obtained from trustworthy retailers of market. Furthermore, in order to supply the top quality products, these products are checked on diverse quality parameters employing the advanced testing tools.









