







Lenovo Thinkpad E14 Laptop - 14 inch, 4GB RAM, 512GB SSD, Up to 10th Gen Intel Core i7 Processor
Navi Mumbai
₹ 92,000
| Series | ThinkPad |
| RAM | 4 GB |
| Processor | Up to 10th Gen Intel Core i7 |
| Screen Size | 14 inch |
| Storage Type | SSD |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Color | Black |
| Model Name/Number | Thinkpad E14 |
| Brand | Lenovo |
| Display Type | 35.56cms(14) FHD (1920 x 1080), TN, antiglare |
| Battery Type | Up to 12.8 hours on a 45Whr battery* |
| Audio Type | Skype for Business-certified mic |
| Laptop Weight | 1.69kg |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Graphics Memory | Integrated Intel UHD |
| Storage Specs | Up to 1TB SSD |
| Memory | Up to 16GB DDR4 |
| Security | Discrete TPM 2.0 |
| Camera | HD 720p |
| Availability | In Stock |
KD Business Machines
GST- 27**********1Z3 Mobile E-Mail 5 yrs
★★★★★★★★★★
5 (1)Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2020
- GST
- 27**********1Z3
Established as a Proprietorship in the year 2021, we “KD Business Machines”are a leading Trader - Wholesaler of a wide range of Cctv Camera, Lenovo Laptop, Ethernet Switches, WiFi Router , Scanner Printer , etc.








