
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Product Brochure
Levosalbutamol Ambroxol Guaiphenesin Syrup (PCD PHARMA FRANCHIES), Packaging Size: 100 ml
₹ 97/Bottle
| Strength | 1mg + 30mg + 50mg |
| Pack Size | 100 ml |
| Age Group | Adult |
| Strength (Levo+Ambro+Guai per 5ml) | 1mg+30mg+50mg |
| Brand | ANKOKUF-LS |
| Packaging Size | 100 ml |
| Form | Syrup |
| Prescription/Usage | Adult |
| Manufacturer | GIRIPRIYA |
| Packaging Type | Bottle |
| Dosage | 5ml Three Times Daily |
| Composition | Ambroxol 30 mg + Levosalbutamol 1 mg + Guaiphenesin 50 mg |
| Medicine Type | Expectorant |
| Usage | To treat cough associated with mucus |
| Treatment | Cough |
| Sugar-Free | Yes |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Flavor | Sugar Free |
| Dosage Form | Syrup |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | लेवोसैलबुटामोल एम्ब्रोक्सोल गुआइफेनेसिन सिरप (पीसीडी फार्मा फ्रैंचाइज़), पैकेजिंग आकार: 100 मिली |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2024
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2024
- GST
- 04**********1ZM
Giripriya Pharma Pvt. Ltd. is the industry-leading are Manufacturer and Service Provider firm commenced its business operations in the year 2024 to bring forth best quality Pharmaceutical Tablets, Syrup, Capsules, Liver Tonic, PCD Pharma Franchise and many more. Our offered range of high-quality products is manufactured by utilizing carefully selected inventory of raw materials to render beneficial attributes of robust quality construction and competitive price ban.









