
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Levosalbutamol Syrup, Packaging Size: 100 ml
₹ 110/Bottle
| Strength | 1mg + 30mg + 50mg |
| Brand | Erycough-LS |
| Age Group | Adult |
| Packaging Size | 100 ml |
| Usage/ Application | Dry Cough |
| Manufacturer | Medirvast Healthcare |
| Packaging Type | Bottle |
| Dosage | 5ml Three Times Daily |
| Composition | Ambroxol & Guaipheniesin Combination |
| Bottle Type | Plastic |
| Prescription | Yes |
| Bottle Size | 100 ml |
| Syrup For | Adults |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2022
- GST
- 04**********1ZT
Established in the year of 2021, We Rg Lifesciences are Trader, Wholesaler And Distributor of Pharmaceutical Capsules, Pharmaceutical Syrup, Pharmaceutical Tablets, Protein Powder, Energy Drink Powder.We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Chandresh Vishwakarma ,whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.









