

Product Brochure
LG Interactive Digital Board 65 Inch 4K UHD (20 Point Touch)
₹ 1,55,000
| Board Size | 65 inch |
| Brand | LG |
| Size | 55 Inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Points | 20 point |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Main Memory Interface | 16 GB RAM |
| Model Name/Number | TR3DJ |
| VESA(TM) Standard Mount Interface | 600X400mm |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एलजी इंटरएक्टिव डिजिटल बोर्ड, साइज़: 55 इंच |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2022
- GST
- 07**********1ZV
We Vtech AV Systems are Leading Trader, Wholesaler, Distributor, Retailer of TV Trolley, TV Stand, LCD TV Stand etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Mannu Kumar Verma, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market









