

5ml Liferon Iron Sicrose Injection
₹ 25.30/Piece
| Strength | 100 mg/5 ml |
| Packaging Size. | 100ml |
| Pack Size | 5 ml Vial |
| Brand | Liferon |
| Composition | Iron Sucrose |
| Prescription Type | Prescription |
| Usage | Chronic Kidney Disease |
| Manufacturer | LIFE CARE PHARMACEUTICALS |
| Form | Injection |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | 5ml लाइफेरॉन आयरन सिक्रोस इंजेक्शन |
Exports To: Nepal | Kenya | Bangladesh | The Netherlands | South Africa
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2023
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2015
- GST
- 27**********1ZH
- Import Export Code (IEC)
- *******95J
- Exports to
- Nepal | Kenya | Bangladesh | The Netherlands | South Africa
Shivsrushti Surgimed Private Limited is a leading pharmaceutical distributor and hospital supply company specializing in bulk supply of injectables, surgical consumables, orthopaedic products, and medical essentials across India. We serve hospitals, clinics, pharmacies, distributors, and Govt. institutional buyers with reliable supply, competitive wholesale pricing, and professional execution. With system-driven operations and strong manufacturer partnerships, we ensure genuine products, timely dispatch, and long-term procurement support for healthcare institutions.



