
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Lycopene Antioxidant Multivitamin Multimineral Syrup, 200ml
₹ 150/Box
| Lycopene Strength | 1000 mcg |
| With Vitamins | With Vitamins |
| Pack Size | 200 ml |
| Form | Syrup |
| Treatment Type | Allopathic |
| Usage | Antioxidant |
| Flavour | Orange |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Treatment | used to prevent or treat vitamin deficiency due to poor eating habits |
| Packaging Size | 200ml |
| Sugar Type | Sugar Free |
| Brand Type | Branded |
| Packaging Type | Box |
| Medicine Type | Allopathic |
| Sugar Free | Yes |
| Item Name | Lyret |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | लाइकोपीन एंटीऑक्सिडेंट मल्टीविटामिन मल्टीमिनरल सिरप, 200ml |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2022
- GST
- 04**********1ZL
Established as a Proprietor firm in the year 2020, we “Velgret Healthcare” are a leading Manufacturer and Trader of a wide range of Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Syrup, Pharmaceutical Capsules, etc. Velgret Healthcare is making continues and utmost efforts to provide better medicine for effective treatment. Velgret Healthcare is working towards improving standards through R&D, innovation in therapeutic segments, timely delivery etc. We strive to build a highly functional supply chain and distribution network for our products so that they can reach out to patients. With the robust mixture of proper management and strategic partnership, we today stand as the best Pharma Franchise Company. Our team of highly professional experts fuels our engine with innovation, effective formulation, best quality and a lot more. Success through a good partnership or mutual benefits and our commitment to deliver the best quality for the unmet needs of patients creates future of Velgret Healthcare. Our involvement in PCD Pharma Franchise business makes us reach the wide number of people in the different region. We an ISO 9001:2015 certified pharma Company, we have WHO and GMP certified manufacturing plant. Our fully integrated state-of-art manufacturing facilities make us able to develop wide medicine segment which covers various areas Injectable, Tablets, Capsules, Syrup & Suspension, Dry Syrup, Ointments, Sachets and Powders, Pharmaceutical Eye Drops, Nasal Drops, Ear Drops, Dental Products, Pediatric Medicines, Ayurvedic/Herbal Medicines, Herbal Juices, Cosmetics etc.



