

Product Brochure
Lycopene With Multivitamin And Multiminerals Syrup, 200ml
₹ 195/Bottle
| Lycopene Strength | 2000 mcg |
| With Vitamins | With Vitamins |
| Pack Size | 200 ml |
| Packaging Size | 200ml |
| Form | Syrup |
| Manufacturer | Medrock Biotech |
| Treatment Type | Allopathic |
| Usage | Antioxidant, General Health, Pregnancy |
| Flavour | Mixed Fruit |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Treatment | Used To Prevent or Treat Vitamin Deficiency Due to Poor Eating Habits |
| Sugar Type | Sugar Free |
| Brand Type | Branded |
| Packaging Type | Bottles |
| Medicine Type | Allopathic |
| Deals in | Third Party Manufacturing, PCD Pharma |
| Item Name | Lyorock Syrup |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | लाइकोपीन विथ मल्टीविटामिन एंड मल्टीमिनरल्स सिरप, 200ml |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- May 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2017
- GST
- 06**********1Z0
Established as a Proprietor firm in the year 2005, we “Medrock Biotech” are a leading Manufacturer and Service Provider of a wide range of Pharmaceutical Tablet, Pharmaceutical Capsules, Pharmaceutical Injection, etc. Medrock Biotech is a division of Krishgir Pharmaceuticals PVT. LTD. is completely managed by professional person To Give Remarkable Strength To Growing Demand Of Trusted, Esteemed And Distinctive Brand In India. Due to our world-class services, Medrock Biotech now becomes one of the leading Pharma Company in India. We, at Medrock Biotech, offer a wide range of pharmaceutical formulations in India. Our professional & quality services make us the best monopoly Company in India. If you are looking to start your own pharma business than Medrock Biotech is the best company in India. We offer Pharmaceutical formulations with extraordinary marketing support.









