
Wheat Cleaning Machine
in Ahmedabad






₹ 2,60,000Get Latest Price
| Capacity | 4 TPH |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 316 |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | Linux Magnetics |
| Usage/Application | Grains Industries, Food Industries, Spices Industries, Pulses Industries, Granules Industries etc |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 2 kW |
| Voltage | 220-440 V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Availability | In Stock |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |








Interested in this product?Get Latest Price from the seller