



Manual Hydraulic Pallet Stacker (2000 kg Load Capacity)
Coimbatore
₹ 84,000/Piece
| Load Capacity | 2000 kg |
| Lift Height | 200 mm |
| Pallet Type | standard |
| Fork Length | 1000 mm |
| Fork Width | 560 mm |
| Lift Operation | Foot Pedal |
| Wheel Material | Nylon |
| Availability | In Stock |
Vihasmart Enterprises
GST- 33**********1ZETrustSEAL Mobile E-Mail 10 yrs
★★★★★★★★★★
4.5 (25)84% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2015
- GST
- 33**********1ZE
Established in the year 2012, Tamil Nadu, India, we "Vihasmart Enterprises" are a Proprietorship Firm, engaged as the Trader and Retailer of Lathe Machine, Chain Link Fencing Machine, Dr Trust Vaporizer, Peeling Machine, Washing Machine, Inside Micrometer, Hand Pallet Truck, Flour Mill Machine and many more.








