

Product Brochure
Mastech Digital Multimeter
₹ 450/Piece
| Current Rating | 20A |
| Model Number | MAS830L |
| Max Dc Voltage | 600 V |
| Display Count | 1999 Count |
| Max Ac Voltage | 600 V |
| Max Dc Current | 200 mA |
| Max Ac Current | 200 mA |
| True Rms | No |
| Digit Display | 4 Digit |
| Model Name/Number | 830L |
| Usage/Application | COMMERCIAL |
| Operating Temperature | 40 |
| Battery | AA |
| Brand | Mextech |
| DC Voltage Accuracy | 600 |
| AC Voltage | 600 |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | मास्टेक डिजिटल मल्टीमीटर |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image






About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2014
- GST
- 07**********1ZM
Established in the year 2016, NRJ Electric Company is the leading Wholesale Trader of Digital Clamp Meters, Digital Earth Clamp Tester and much more. These products are known for their feature like sturdy construction, excellent performance, long functional life, less maintenance, easy to operate, anti-corrosive and energy saving. Keeping in mind the exclusive preferences of our customer, we offer this range in several specifications.








