

Meco 63 Digital Multimeter
| Type | CAT II |
| Brand | Meco |
| Model Name/Number | 63 |
| Display | 31/2 digit LCD Display |
| Counts | 1999 |
| Current Range (AC) | 10A |
| Input Power | 9V Battery |
| Voltage Range (AC) | 200mV-750V |
| Voltage Range (DC) | 200mV-1000V |
| Material | Plastic |
| Senser | Average |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2019
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Jan 2023
- GST
- 07**********1Z5
Established in the year of 1991, we “SR Global” are Wholesale, Trader of Digital Multimeter, Test And Measuring Instruments, Digital Anemometer many more. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Sahil Gupta, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Sahil Gupta, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.








