

Product Video
Metso OI-LPC40 Low Profile Creeper - 40" Heavy-Duty Garage Floor Creeper with 6 Wheels
₹ 2,400/Piece
| Load Capacity | 125kg |
| Brand | Metso |
| Caster | 6 Swivel Casters |
| Material | Heavy duty plastic |
| Usage/Application | Ideal for smooth and easy access under vehicles during servicing, inspection, and repair work. |
| Model Number | OI-LPC40 |
| Overall Height | 10cm |
| Overall Length | 100cm |
| Overall Width | 47cm |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2022
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Aug 2025
- GST
- 33**********1Z2









