

Product Brochure
MFM 443-TX 3 Phase Multi Function Energy Power Meter (96*96 mm Panel Mount, 5 A CT)
₹ 1,950
| Phase | 3 Phase |
| Current Input | 5 A CT |
| Communication Port | No Communication |
| Mounting Type | 96*96 mm Panel Mount |
| Current | 10KA |
| Model Name/Number | MFM443-TX |
| Type | Multi Function Power Meter |
| Voltage | 5000 KV |
| Display Type | 3 Ultra Bright White LED Display |
| Dimension | 96*96 mm Panel Mount |
| Temperature | 60 Degree C |
| Relative Humidity | 85% |
| Power | 240VAC +/-20% |
| Version Of Communication | RS 485 Modbus Communication |
| Display Panel | 3 Ultra Bright White LED Display |
| Protection Type | IP65 Front |
| Brand | SubZero |
| Usage/Application | Industrial |
| Housing | Front Cover: Polycarbonate Plastic Back Cover: ABS Plastic |
| Display | Customized Display |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2020
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2020
- GST
- 24**********1Z1
Established in the year 2020 at Ahmedabad, Gujrat, We "Aptitude Automotion And Control ” are a Automation Product Supplier engaged as the foremost Manufacturer, Wholesaler, Trader , Retailer And Distributer of Temperature Controller, Sennsor, Transmitter, Pressure Transmitters and Gauges, Digital Panel Meter etc.









