

Product Video
MGFER-XT SYRUP, 200 ml
₹ 155/Bottle
| Form | Syrup |
| Packaging Size | 200 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufacturer | ONEX PHARMACEUTICALS |
| Shelf Life | 24 Months |
| Storage Instruction | Store in a cool, dry & dark place |
| Item Name | MGFER-XT |
| Product Code | 3004 |
| Pack Size | 200 ml |
| Packing Size | 200 ml |
| Salts | Folic Acid |
| Certification | ISO Certified |
| Prescription Required | Yes |
| Key Ingredient | Ferrous Ascorbate & Foloic Acid |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Agra |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image







About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2019
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Retailer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Aug 2014
- GST
- 09**********1ZC
Established in 2016, M/S Medirise Pharmaceutical is the best-known firm involved in Wholesale Trader of products like Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Capsules and much more.









