
Mumbai
eSoftsol Infocom Private Limited
GST- 27**********1ZDTrustSEAL Mobile E-Mail 11 yrs
★★★★★★★★★★
3.8 (21)96% Response Rate
Contact Supplier
Legal Status of Firm
Limited Company
GST Registration Date
Aug 2019
Annual Turnover
5 - 25 Cr
Indiamart Member Since
Jun 2014
Microsoft Windows 10 Pro Volume License
₹ 9,200/Piece
| Edition | Pro |
| Version | Windows 10 Pro |
| License Type | Volume License |
| Required Processor | 1 GHz or faster compatible processor |
| Graphics Card | DirectX 9.0 Compatible |
| Brand | Microsoft |
| Required Hard Disk Space | 1 - 20 GB available hard disk space |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Bits Required | 32 and 64-bits included on USB 3.0 media |
| Required video card | 800 x 600 screen resolution or higher |
| Availability | In Stock |

Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2019
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2014
- GST
- 27**********1ZD
Established in the year 2016 at Mumbai, Maharashtra.Esoftsol Infocom Pvt Ltd is an Indian owned and operated company specializing in the sale of popular brand name computer peripherals, including but not limited to complete computer systems, monitors, printers, scanners, storage solutions and networking equipment. All of our products are sourced from reputable vendors including Microsoft, Adobe, Quick Heal, Epson, HP, Cisco, D-Link and Dell.
Esoftsol Infocom Pvt Ltd also stock and distribute a wide range of networking gear, print consumables. This has allowed Esoftsol Infocom Pvt Ltd to both expand its product range and customer base and also provide current customers with a one-stop solution for all of their computer & communication products and peripherals.
Esoftsol Infocom Pvt Ltd also stock and distribute a wide range of networking gear, print consumables. This has allowed Esoftsol Infocom Pvt Ltd to both expand its product range and customer base and also provide current customers with a one-stop solution for all of their computer & communication products and peripherals.










