
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Moltroy 100ml Infusion
₹ 50/NUMBER
| Strength | 1 g/100 ml |
| Pack Size | 100 ml |
| Brand | MOLTROY |
| Pack Type | Bottle |
| Usage | Adult & Paediatric |
| Drug Composition | Paracetamol 1000mg |
| Packaging Type | Bottle |
| Route | IV |
| Manufacturer | TROIKKA PHARMACEUTICALS |
| Shelf Life | 18 Months |
| Usage/Application | Treat Pain and Reduce Fever |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | मोल्ट्रॉय 100ml पैरासिटामोल इन्फ्यूजन बोतल |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2023
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2015
- GST
- 27**********1ZH
- Import Export Code (IEC)
- *******95J
Shivsrushti Surgimed Private Limited is a leading pharmaceutical distributor and hospital supply company specializing in bulk supply of injectables, surgical consumables, orthopaedic products, and medical essentials across India. We serve hospitals, clinics, pharmacies, distributors, and Govt. institutional buyers with reliable supply, competitive wholesale pricing, and professional execution. With system-driven operations and strong manufacturer partnerships, we ensure genuine products, timely dispatch, and long-term procurement support for healthcare institutions.









