

MSI Modern 15B7M-072IN, AMD Ryzen 7
₹ 41,990
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| RAM | 8GB |
| Dimensions (W x D x H) | 359 x 241 x 19.9 mm |
| Clock Speed | Up to AMD Ryzen(TM) 7 7000 U-Processors |
| SSD Capacity | 512GB |
| Storage Capability | 1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen3) |
| Memory Slots | Max 16GB DDR4-3200 onboard |
| Graphics | AMD Radeon(TM) Graphics |
| Display | 15.6" FHD (1920x1080), IPS-Level |
| OS | Windows 11 Home |
| Webcam | HD type (30fps@720p) |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image











About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2005
- GST
- 33**********1ZO









