

Multi Vitamins with Multi Minerals Syrup
₹ 120/Bottle
| Vitamin Type | Multivitamin |
| Packaging Size | 200 ml |
| Dosage Form | Syrup |
| Target User | Adult |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Syrup |
| Ingredient Type | Allopathic |
| Packing Size | 200ml |
| Speciality | Gluten free, Sugar free, Vegan |
| Uses | Anti-Ageing, Bone/Joint Support, Digestion, Blood Circulation, Energy |
| Bottle Size | 200 ml |
| Age Group | Adult, All Age Groups |
| Gender | Women |
| Which Nutrients Do You Want With Multi-Vitamins | Iron, Gingseng, Zinc Sulphate, Copper, Folic Acid |
| Flavour | Mixed fruit |
| Certification | ISO, WHO GMP, GMP, FSSAI |
| Brand | RIVIT |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | मल्टीविटामिन मल्टीमिनरल सिरप के साथ |
Exports To: Nepal | Bangladesh | United States Of America | Afghanistan | Australia
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2019
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2005
- GST
- 24**********1ZY
- Import Export Code (IEC)
- *******22B
- Exports to
- Nepal | Bangladesh | United States Of America | Afghanistan | Australia
Under the leadership of CEO Mr. Anuj Gupta, the company continues to expand its global presence, offering cost-effective pharmaceutical and nutraceutical products to customers worldwide.Our dedicated marketing team and allied professionals collaborate closely with suppliers to deliver a range of products that meet international standards.Our products are formulated using precise chemical compositions. Our experienced pharmacists ensure that each formulation meets the highest standards and is delivered to our clients with utmost care and quality assurance.If you have any questions or need further information about our products and services, please feel free to contact us.









