

Multispan PF 11 Power Factor Indicator
₹ 700/Piece
| Frequency | 65 Hz |
| Brand | Multispan |
| Model Name/Number | PF11 |
| Panel Cutout (mm) | 92x92 (HxW) |
| Voltage Input | 300V AC |
| Current Input | 5Amp |
| Power Supply | 230V AC |
| Protection Level | IP65 |
| Application Area | Control & Relay Panel Energy Management System DG Set Panels Process Control Power Control Center Pa |
| Supply Voltage | 270V AC |
| CT Secondary | 5A |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | मल्टीस्पैन पीएफ 11 पॉवर फैक्टर इंडिकेटर |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2024
- GST
- 06**********1ZA
- Import Export Code (IEC)
- *******601
MAA VAISHNO ASSOCIATES, FOUND BY MR. GAURAV CHHABRA IN 1997, ARE CHANNEL PARTNER, AUTHORIZED DEALER & EXPORTER OF ‘AUTONICS, EATON, CHINT, MULTISPAN, BUSSMAN, BCH ELECTRIC, INSEL RECTIFIERS, GORLAN ETC.









