
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Product Brochure
Multivitamins & Multiminerals Syrup, 200 ml
₹ 50/Box
| Packaging Size | 200 ml |
| Packaging Type | Box |
| Form | Syrup |
| Energy | 10kcal/5ml |
| Total Carbohydrate | 2.78g/5ml |
| Carbohydrate(Sugar) | 2.5g/5ml |
| Vitamin B3 | 7.5mg/5ml |
| L-Lysine | 5mg/5ml |
| Zinc | 5mg/5ml |
| Vitamin E | 2.5mg/5ml |
| Vitamin B5 | 1.25mg/5ml |
| Vitamin B2 | 0.75mg/5ml |
| Vitamin B1 | 0.7mg/5ml |
| Vitamin B6 | 0.5mg/5ml |
| Vitamin A | 375mcg/5ml |
| Lodine | 38mcg/5ml |
| Copper | 25mcg/5ml |
| Selenium | 10mcg/5ml |
| Vitamin B12 | 0.5mcg/5ml |
| Treatment | Used to treat or prevent vitamin deficiency due to poor diet, certain illnesses |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image






About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2021
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2021
- GST
- 24**********1ZF
- Import Export Code (IEC)
- *******35G
Established as a Partnership firm in the year 2015, we “Ahem Lifecare LLP” are a leading Manufacturer of a wide range of Multivitamin Supplement Tablets, Multivitamin Supplements, Multivitamin Syrup, etc. Ahem Lifecare's mission is to become the most influencial Pharma partner to the World Pharma fraternity by continuously researching, developing and manufacturing a wide range of Pharmaceutical, Nutraceutical and Ayurvedic products which comply with the highest regulatory standards of present world.









