
New Delhi
Contact Supplier
Legal Status of Firm
Partnership
GST Registration Date
Aug 2019
Annual Turnover
0 - 40 L
Indiamart Member Since
Sep 2015
Dainikalp Wellness Nectar Sip Orange Glucose Powder, Packaging Size: 100gm
₹ 80/Piece
| Brand | Dainikalp Wellness |
| Packaging Size | 100gm |
| Form | Powder |
| Flavor | Orange |
| Fruit Powder Flavors | Orange |
| Shelf Life | 2 Years |
| Energy | 54 kcal/15 g |
| Total Carbohydrates | 13.50 g/15 g |
| Of Which Sugar | 10.35 g/15 g |
| Protein | 0 g/15 g |
| Fat | 0 g/15 g |
| Sodium | 142.50 mg/15 g |
| Potassium | 75 mg/15 g |
| Magnesium | 75 mg/15 g |
| Calcium | 7.50 g/15 g |
| Chloride | 165 mg/15 g |
| Vitamin D | 300 I.U./15 g |
| Vitamin C | 50 mg/15 g |
| Sucrose | 69% |
| Dextrose | 21% |
| Acidity Regulator | 303 |
| Caffeine Free | Yes |
| Composition | Vitamin C, D, Calcium & Vital Electrolytes |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Exports To: Nepal

Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2019
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2015
- GST
- 07**********1ZH
- Import Export Code (IEC)
- *******46F
- Exports to
- Nepal










