

Product Brochure
Ondansetron 4mg/2ml Injection (Xondmet) - 10x1 Amp
₹ 13.35/Piece
| Strength | 4 mg/ 2ml |
| Pack size | 10x1 Amp |
| Brand | XONDMET |
| Packaging Type | Box |
| Form | Injection |
| Usage | Clinical, Commercial |
| Packaging Size | 10X2 ml |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Composition | Ondansetron 4mg/2ml |
| Deals in | PCD Pharma |
| MRP | 13.35 |
| Contain | Ondansetron 4mg/2ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | क्सोंडमेट ओनडांसेट्रोन 4 मिलीग्राम/2 मिलीलीटर इंजेक्शन |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | TRANSPORT/COURIER |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Feb 2014
- GST
- 03**********1ZB
We, "Sanify Healthcare Private Limited", were established in the year 2003, engaged in manufacturing, trading and supplying of Pharmaceutical Products. Widely used in clinics and hospitals, we have assorted Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Capsules and Diclofenac Gel, under the exclusive collection of our offerings. We have brought forward the provided products in order to serve our valued client by giving health products to make a healthy contribution in their life. Offered products are highly appreciated by the clients for their effectiveness and longer shelf life. We are also rendering drop shipping services for our clients.
Owing to our state-of-art infrastructural facility, we have come up with these offerings. At our workplace, we have assorted modern equipments, required for the manufacturing of our offered product range in a well set manner. Our highly skilled and experienced professionals compile the entire task with utmost precision and thus, the outcome offered is integrated with qualitative stipulations. The offered array of products offers effective performance during their consumption. Apart from this, our customers can avail these pharmaceutical products at best possible market rates.
Owing to our state-of-art infrastructural facility, we have come up with these offerings. At our workplace, we have assorted modern equipments, required for the manufacturing of our offered product range in a well set manner. Our highly skilled and experienced professionals compile the entire task with utmost precision and thus, the outcome offered is integrated with qualitative stipulations. The offered array of products offers effective performance during their consumption. Apart from this, our customers can avail these pharmaceutical products at best possible market rates.









