

Liquid Organic Aloe Vera Mango Juice, Packaging Type: Bottle, 1000 ml
₹ 130/Litre
| Packaging Type | Bottle |
| Dosage Form | Liquid |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Brand | Sovam |
| Dosage | 25 ml |
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 18 Months |
| Dosage Millilitre | 1000 ml |
| Is It Imported | Non Imported |
| Flavour | Mango |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2015
- GST
- 08**********1Z7
Incorporated in the year 2004 at Jaipur (Rajasthan, India) we “Crystal Agri Genetics (India)” are a Sole Proprietorship firm, engaged in Manufacturing And Supplying premium quality range of Aloe Vera Juice, Stem Cell Capsule, Gokshura Capsules, Etc. These products are widely demanded by for their safe usage and long shelf life. Under the guidance of “Mr. Mukesh Sharma" (Manager), we have been able to meet varied requirements of patrons in a prompt manner.








