

P2010 Dc High Voltage Probe
₹ 13,000/Piece
| Model Name/Number | P2010 |
| Maximum input voltage | 2000 V DC |
| Maximum rated line-to-ground voltage | 1000 V |
| Input resistance | 20 M |
| Overload protection | 2200 V DC |
| OUTPUT terminal | 4 mm banana terminal |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ambala |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Oct 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2025
- GST
- 06**********1ZP
- Import Export Code (IEC)
- *******48L
Established in the year 2022 at Ambala, Haryana. We "Amigos Scientific Solutions" are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Trader - Wholesaler/Distributor of Rigol Oscilloscope , Arbitrary Waveform Generator, DC Electronic Loads and many more..









